View Single Post
  #1  
Old 27th November 2009, 21:38
Giusha Giusha is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Georgia
Posts: 3
Angry Help Can't upload torrent
when I upload this error appiers

Code:
Warning: Error: in /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/include/bencoder/bdecoder-domxml.php on line 73

Fatal error: Uncaught exception 'DOMException' with message 'DOMXPath::__construct() expects parameter 1 to be DOMDocument, null given' in /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/include/extensions/domxml-php4-to-php5.php:382 Stack trace: #0 /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/include/extensions/domxml-php4-to-php5.php(382): DOMXPath->__construct(NULL) #1 /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/include/extensions/domxml-php4-to-php5.php(55): php4DOMXPath->php4DOMXPath(NULL) #2 /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/include/bencoder/bdecoder-domxml.php(197): xpath_new_context(NULL) #3 /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/upload/taketorrent.php(580): entry_exists(NULL, 'files(dictionar...', 'Scrape') #4 /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/upload.php(65): include_once('/var/www/virtua...') #5 {main} thrown in /var/www/virtual/torrenter.eu/htdocs/include/extensions/domxml-php4-to-php5.php on line 382

Last edited by Giusha; 27th November 2009 at 22:29.
Reply With Quote